Който иска - получава, който работи - успява, който успее при нас, може да успее навсякъде

Конспекти за валидиране на знанията в първи гимназиален етап






Да бъдем истински българи!

Новини
      🤍💚❤️В навечерието на  първи и трети март  момичетата и момчетата от ПГ „Д-р Иван Панов“-Берковица отбелязаха два празника - Деня на Баба Марта и предстоящия Национален празник на България.  
       🤍💚❤️С кратка програма гимназистите си припомниха легендата за мартеницата и символиката на червено-белия конец. Всички присъстващи получиха мартенички за здраве, късмет, успех и дълголетие, изработени собственоръчно от учениците.  
     🤍💚❤️Единайсетокласниците  ни върнаха към славното ни минало, към Копривщица и Панагюрище, към Батак и Шипка, напомниха ни за хилядите знайни и незнайни герои, дали живота си за България, и ни призоваха да не забравяме завета на дедите ни, да бъдем смели, да бъдем истински българи.  
       Тържеството завърши с кръшни български хора.

Да бъдем истински българи!

Новини
      🤍💚❤️В навечерието на  първи и трети март  момичетата и момчетата от ПГ „Д-р Иван Панов“-Берковица отбелязаха два празника - Деня на Баба Марта и предстоящия Национален празник на България.  
       🤍💚❤️С кратка програма гимназистите си припомниха легендата за мартеницата и символиката на червено-белия конец. Всички присъстващи получиха мартенички за здраве, късмет, успех и дълголетие, изработени собственоръчно от учениците.  
     🤍💚❤️Единайсетокласниците  ни върнаха към славното ни минало, към Копривщица и Панагюрище, към Батак и Шипка, напомниха ни за хилядите знайни и незнайни герои, дали живота си за България, и ни призоваха да не забравяме завета на дедите ни, да бъдем смели, да бъдем истински българи.  
       Тържеството завърши с кръшни български хора.

„Бяло и червено“

Новини
Нашите слънчеви ученици достойно представиха училището ни в конкурса за най-атрактивна и креативна българска мартеница „Бяло и червено“, организиран от председателя на Общински съвет – Берковица – Иван Кирилов.
🏆 Денислав Матеев от 10. А клас завоюва първо място, впечатлявайки журито със своята оригиналност и творчески дух.
🌷 Надя Еленкова бе отличена с поощрителна награда за своята креативност и старание.
Гордеем се с таланта, вдъхновението и достойното представяне на нашите ученици! Те доказват, че българските традиции живеят чрез младите хора – с въображение, сърце и любов към родното. ❤️🤍

Първи сме на областното по волейбол!

Новини
🥇Пореден успех за ПГ „Д-р Иван Панов“
На областните състезания от Ученическите игри по волейбол отборът на девойките ни /VІІІ-Х клас/, след убедителни победи с 2:0 над отборите на ПГПТ , гр. Лом и ПГСАКН  „Проф.арх. Ст. Стефанов, гр. Монтана, зае първо място и се класира за зоналните състезания.
Пожелаваме им успех  на зоналните състезания и класиране за големия финал!

Ден на розовата фланелка

Новини
Днес Младшите посланици на Европейския парламент и учениците от Ученическия съвет обединиха усилията си около Деня на розовата фланелка – ден, който превърнахме не просто в символ, а в действие.

Заедно създадохме инициативи, които да обединят цялото училище около една проста, но силна идея – доброто е най-силният отговор срещу насилието.

🌸 Кутия на доброто
През изминалата седмица ученици, учители и служители оставиха имената си с готовност да направят няколко добрини за човека, когото изтеглят… и със смелостта да приемат доброто, което някой е избрал да направи за тях. Защото добротата също се учи – чрез преживяване.

🌸 „Не на тормоза“ – общо послание
Създадохме табло – символ на избора да бъдем съпричастни, а не безразлични. Учениците застанаха рамо до рамо в обща снимка в името на Розовия ден – като знак, че никой не трябва да остава сам.

🌸 Ограда на добротата
Добротата излезе извън училището. Създадохме пространство, което да докосне хората в града и неговите гости – място, напомнящо, че всяко малко добро променя нечий свят.

Нека този ден не бъде просто призив срещу тормоза, а истинско побеждаване на насилието чрез добрини.
Защото щастливият човек е добър човек. 💗

Деветнадесето състезание за ,,Най- добър млад готвач, сервитьор и барман"

Новини
На 23.02.2026г. в учебния корпус по практика на Профилирана гимназия ,, Д- р Иван Панов", се проведе деветнадесетото състезание за ,, Най- добър млад готвач, сервитьор и барман".
Почетни гости на  събитието, но и дегустатори бяха г-н Радослав Найденов кмет на Община Берковица, инж. г-жа Нина Кирилова старши експерт ПОО на РУО Монтана, г- н Румян Горков, дългогодишен директор на ПГ,, Д-р Иван Панов". 
Жури тази година бяха г- жа Ангелина Иванова дългогодишен ресторантьор, г- жа Стела Богданова главен готвач в ресторант ,, Тодорини кукли" и г- н Борислав Николов професионален сервитьор в ресторант ,, Кръстева къща".
Те трябваше да оценят участниците в трите категории по определени критерии и да изберат най- добрия в своята категория. Победителите ще представят училището в гр. Русе на регионално състезание за ,, Най- добър млад готвач и сервитьор", а победителят в категория ,, Най- добър млад барман" ще се състезава директно в национално състезание.
Учениците показаха знания, умения, и свой собствен почерк върху  ястията, моктейлите и дори при сервирането, и обслужването на гостите. 
Победител в категорията ,, Най- добър млад готвач" тази година е Михаела Митова от 11 а клас, която бе избрана от журито за най- вкусна чиния, визия и прецизност при приготвянето.  📸💫
Победител в категория ,, Най- добър млад сервитьор " тази година е Александра Маринова от 10 а клас, която впечатли журито с умения при сервирането, представянето на кулинарните ястия и виното към тях, контакта с гостите и професионалния етикет.
Победил в категория ,, Най- добър млад барман" тази година е Димитър Ахмедов  от 12 а клас, който спечели с най- бързо време за направата на моктейл, прецизност по време на приготвяне, хигиена на работното място, визия и вкус на моктейла.
За нас това бе истинско преживяване!
Нашите ученици, участващи в цялостната програма на събитието,  и участниците в състезанието бяха един екип, това се видя и усети! 

От ученици за ученици – с мисъл за по-успешно и организирано учене.

Новини
От ученици за ученици – с мисъл за по-успешно и организирано учене.

Учениците от 12. клас на ПГ „Д-р Иван Панов“ – гр. Берковица разработиха дигитална платформа, която подпомага съхраняването и организирането на учебни задачи и домашни работи.

Идеята е насочена към по-малките ученици – в подкрепа на тяхната отговорност, самостоятелност и по-добра организация на времето.

Редовното изпълнение на поставените задачи изгражда устойчиви навици, дисциплина и увереност.
Когато информацията е на едно място и достъпна по всяко време, учебният процес става по-структуриран и ефективен.

Платформата осигурява бърз достъп до активните задачи, срокове и календар – директно от мобилно устройство.

📲 Сканирайте QR кода и опитайте.

⬇ За по-бърз достъп

След първото отваряне изберете „Добавяне към начален екран“, за да използвате платформата като приложение на телефона си.

Среща на младшите посланици с евродепутата Андрей Новаков

Новини
Днес в ПГ „Д-р Иван Панов“ – Берковица имахме честта да посрещнем евродепутата Андрей Новаков. Срещата премина в атмосфера на уважение, съдържателен диалог и истинска ангажираност.

Той беше посрещнат по българска традиция с питка, мед и сол – знак за гостоприемство и добронамереност. Младшите посланици представиха новосъздадения информационен кът „Моето място в Европа“ – пространство, изградено с идея, смисъл и ясна визия за активното участие на младите хора в европейския диалог. Чрез презентация те показаха реализираните дейности, инициативи и каузи, по които са работили през годината.

От името на всички ученици беше поднесен портрет на г-н Новаков – обща идея и послание на целия екип, художествено реализирани от Амалия Панчева. Впечатлението и емоцията му казаха достатъчно.

Най-ценната част от срещата беше откритата дискусия. Въпросите на учениците бяха задълбочени, смели и добре аргументирани. Разговорът се превърна в жив обмен на позиции и идеи. Г-н Новаков успя да спечели вниманието им с достъпност, конкретика и вдъхновяващ стил. Той беше сред тях- не формално, а истински. 

Нашите ученици от своя страна впечатлиха с информираност, критично мислене и активна гражданска позиция по важни европейски теми.

Това беше повече от официална визита. Това беше среща между поколения, в която младите показаха, че знаят, мислят и имат своето място в Европа.