На 23.02.2026г. в учебния корпус по практика на Профилирана гимназия ,, Д- р Иван Панов", се проведе деветнадесетото състезание за ,, Най- добър млад готвач, сервитьор и барман".
Почетни гости на събитието, но и дегустатори бяха г-н Радослав Найденов кмет на Община Берковица, инж. г-жа Нина Кирилова старши експерт ПОО на РУО Монтана, г- н Румян Горков, дългогодишен директор на ПГ,, Д-р Иван Панов".
Жури тази година бяха г- жа Ангелина Иванова дългогодишен ресторантьор, г- жа Стела Богданова главен готвач в ресторант ,, Тодорини кукли" и г- н Борислав Николов професионален сервитьор в ресторант ,, Кръстева къща".
Те трябваше да оценят участниците в трите категории по определени критерии и да изберат най- добрия в своята категория. Победителите ще представят училището в гр. Русе на регионално състезание за ,, Най- добър млад готвач и сервитьор", а победителят в категория ,, Най- добър млад барман" ще се състезава директно в национално състезание.
Учениците показаха знания, умения, и свой собствен почерк върху ястията, моктейлите и дори при сервирането, и обслужването на гостите.
Победител в категорията ,, Най- добър млад готвач" тази година е Михаела Митова от 11 а клас, която бе избрана от журито за най- вкусна чиния, визия и прецизност при приготвянето.


Победител в категория ,, Най- добър млад сервитьор " тази година е Александра Маринова от 10 а клас, която впечатли журито с умения при сервирането, представянето на кулинарните ястия и виното към тях, контакта с гостите и професионалния етикет.
Победил в категория ,, Най- добър млад барман" тази година е Димитър Ахмедов от 12 а клас, който спечели с най- бързо време за направата на моктейл, прецизност по време на приготвяне, хигиена на работното място, визия и вкус на моктейла.
За нас това бе истинско преживяване!
Нашите ученици, участващи в цялостната програма на събитието, и участниците в състезанието бяха един екип, това се видя и усети!