Национален ученически конкурс „Млади изследователи 2026“
Горският мирис на Берковския балкан завладя Пловдив.На 24 април Университетът по хранителни технологии – Пловдив бе домакин на Националния ученически конкурс „Млади изследователи 2026“, реализиран по Национална програма на Министерство на образованието и науката „Образование с наука“ по споразумение между Министерство на образованието и науката и Българска академия на науките, където сили премериха 150 отбора и над 400 гимназисти от страната.
Симона Стоева, Виктория Тодорова и Ина Симеонова от 10. А клас на ПГ „Д-р Иван Панов“ с ръководител Биляна Петрова и със съдействието на г-н Григор Григоров – директор на Гимназията, пренесоха частица от магията на нашия край в академичната атмосфера на Университета. Със своя проект „Горски мирис от Берковския балкан“ нашите талантливи ученици се представиха блестящо и показаха един нетрадиционен начин за приготвяне на вкусно и ароматно сладко от горски плодове.
Участието в подобни събития позволява на нашите гимназисти да се запознаят с иновативни технологии, да разширят професионалните си знания и практически умения, както и да получат вдъхновение за бъдещото си развитие.
Дерзайте, момичета! Смело напред към нови хоризонти!